Minaur Baia Mare – Stiinta Bacau 28 – 30 (13 – 15)!

Victoria studentilor se datoreaza, in mare masura evolutiei excelente a portarului Shota Tevadeze, dar si a unui foarte bun joc colectiv. Inceputul partidei a apartinut bacauanilor, care au condus cu 2 – 0, dupa care gazdele s-au distantat la trei goluri dupa primul sfert de ora. A urmat o puternica revenire a elevilor lui Otto Hell si Gabi Armanu, Stiinta trecând la conducere. La pauza, bacauanii intra cu un avantaj de doua goluri, 13 – 15. Repriza a doua a fost foarte specxtaculoasa, poprtarul Tevadze facând minuni intre buturi. Dupa ce au condus la trei goluri diferenta, studentii s-au vazut egalati, dupa care apasa pe accel;erator si ajung sa conduca la o diferenta de patru goluri. Baimarenii se apropie la un singur gol, 20 – 21, insa Paunica nu le da nicio speranta. Victorie fara dubii a elevilor lui Otto Hell si Gabi Armanu. MINAUR: Irimus(6 intervent salvatoare), Viman (6) – Stamate 8goluri, Asoltanei 5, Popescu 5, Mihai 4, Gavrilovic 3, Varady 2, Roman 1, Fotonea, Vasile, Musteata, Pop. STIINTA: Tevzadze (16 interventii salvatoare!), Tamas – Moskalenko 8 goluri, M. Bondar 6, Iacob 6, Pãunicã 5, A. Bondar 3, Gurkovsky 1, Tãrâta, Onyejekwe, Iancu, Rotaru, Dragomir.