Liga II: FCM Bacau- FC Brasov 3-5

Atacantul brasovean Hadnagy si-a demostrat talentul de golgheter.LIGA A II-A Partida s-a transformat într-un festival de goluri în partea secunda, liderii seriei iesind învingatori din înfruntare.Bacaul si Brasovul s-au întâlnit în ultimul meci al etapei, echipa lui Razvan Lucescu pastrându-si invincibilitatea, dupa victoria cu 5-3.

Incepând în forta, cu un prim gol al lui Cristescu chiar în minutul 7 de joc si o a doua reusita marca Hadnagy, “stegarii” au trecut repede la cârma jocului si totul parea stabilit. Cu trei minute înainte de pauza însa, atacantul de doar 18 ani al Bacaului, Vraciu, readucea speranta în tabara gazda. Echipa din orasul lui Bacovia a izbutit chiar sa readuca egalitatea pe tabela cu o reusita senzationala de la peste 25 de metri a lui Ghius, însa invincibilii seriei nu-si spusesera ultimul cuvânt. Astfel, în decurs de doar trei minute, brasovenii au reusit sa refaca diferenta de doua goluri, Hadnagy completându-si cu aceasta ocazie hat-trick-ul. Tabela a fost închisa de golurile lui Botezatu de la FCM Bacau si Senin de la FC Brasov. “Stegarii” s-au distantat la patru puncte de locul 2, Concordia.