Fotbal: Cernat a marcat un gol pentru Dinamo Kiev

Mijlocaşul român Florin Cernat, echipierul lui Dinamo Kiev, adversara Stelei din grupele Ligii Campionilor, a marcat un gol pentru formaţia sa în meciul de Cupa Ucrainei, de la Harkov, cu FC Harkov, informează AMOS News.

Într-un meci din optimile de finală ale Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev, adversara Stelei din grupele Ligii Campionilor, conduce în deplasare pe FC Harkov cu scorul de 2-0 în minutul 70.

Elevii lui Demianenko au deschis scorul prin Michalik în minutul 34 şi şi-au mărit avantajul în minutul 60 prin reuşita mijlocaşului român Florin Cernat. FC Harkov joacă în 10 din minutul 24, eliminat Nuno Ribeiro, iar Dinamo Kiev a rămas şi ea în 10, în minutul 69, după eliminarea atacantului Milevsky.

Într-o altă partidă, încheiată deja, Şahtior Doneţk, formaţia antrenată de Mircea Lucescu, s-a impus cu 2-0 la Borysfen Boryspil, goluri marcate în repriza a doua de Anatoly Timosciuk şi Andrei Vorobei.