Nigeria – Argentina 2-3 » Africanii şi sud-americanii merg în optimile de finală

Argentina se alătură Columbiei şi Olandei, terminînd grupa cu maximum de puncte. Sud-americanii au învins azi Nigeria, scor 3-2, la capătul unui meci în care africanii s-au ridicat de mai multe ori la nivelul echipei lui Lionel Messi.

Deşi au pierdut, Nigerienii merg alături de Argentina în optimile de finală. Acolo vor întîlni Ecuador sau Elveţia.

VEZI VIDEO CU GOLURILE PARTIDEI!

Messi a deschis scorul în minutul 3, însă peste doar un minut Musa a egalat cu un şut superb la colţul lung. Acelaşi Messi a bătut o lovitură liberă magistral în ultimul minut al primei reprize şi a stabilit scorul pauzei, 1-2.După pauză acelaşi Musa a readus egalitatea pe tabelă, însă peste doar 3 minute Rojo a înscris un gol norocos şi a stabilit scorul final, 2-3.