Fotbal: Manchester United salvată de Cristiano Ronaldo

Într-una din ultimele partide din etapa a 18-a din Premier League, Manchester United s-a impus cu mari emoţii în faţa lui Everton, 2-1 după un penalty transformat de Cristiano Ronaldo pe final de meci.

Manchester United, fără câţiva jucători importanţi, a deschis scorul prin Cristiano Ronaldo în prima repriză, dar Everton a egalat rapid prin australianul Cahill. Când nimeni nu mai credea, în minutul 88, Cristiano Ronaldo a transformat un penalty şi a adus o victorie importantă pentru Manchester United, formaţie ce rămâne la un punct în spatele lui Arsenal.

Podiumul este completat de Chelsea Londra după ce echipa lui Roman Abramovici s-a impus şi ea la limită, 1-0, la Blackburn Rovers, gol marcat de Joe Cole.

Derby County a condus cu 1-0 şi 2-1 pe terenul lui Newcastle, goluri Barnes şi Miller, însă gazdele au revenit şi au egalat de fiecare dată prin australianul Mark Viduka, jucător care a adus un punct important lui Newcastle.