Fotbal: Milan a suferit o nouă înfrângere

Campioana Europei la fotbal, AC Milan, nu se regăseşte în noul sezon din Serie A şi duminică a suferit o nouă înfrângere, 0-1 acasă cu AS Roma.

Vucinic a marcat în minutul 72 singurul gol al unei partide extrem de disputate şi în care s-au acordat 10 cartonaşe galbene, Ambrosini, de la gazde, fiind eliminat în minutul 80.

Internazionale Milano, cu Cristian Chivu titular, a obţinut un egal la Palermo, 0-0, egal care menţine campioana Italiei în fruntea clasamentului din Serie A.

În celelalte partide disputate duminică după-amiază în Italia, Catania a învins cu 2-0 pe Sampdoria, goluri Mascara şi Martinez, Atalanta s-a impus cu 1-0 la Empoli, gol Doni, Udinese s-a impus cu 1-0 la Lazio, gol Asamoah, Siena şi Reggina au încheiat la egalitate, 0-0, iar Parma a învins cu 3-2 pe Livorno, goluri Morrone, Paci şi Morfeo, respectiv Tavano de două ori, un gol din penalty, la capătul unui meci în care s-au acordat 10 cartonaşe galbene şi unul roşu.