Liga Campionilor: Steaua Roşie Belgrad s-a calificat cu mari emoţii în turul trei preliminar

Intrată în returul de la Levadia Tallinn cu avantaj minim, luat după victoria cu 1-0 de pe teren propriu, Steaua Roşie Belgrad s-a calificat doar datorită numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.

Estonienii au deschis scorul în finalul primei reprize prin Malov însă sârbii au egalat prin Burzanovic, gol care avea să devină de aur după ce Levadia s-a impus cu 2-1, gol Nahk în minutul 68.

Astfel, după 1-0 acasă, Steaua Roşie Belgrad a pierdut cu 1-2 la Levadia Tallinn dar s-a calificat în turul trei preliminar, acolo unde va da peste un adversar ceva mai dificil, vicecampioana Scoţiei, Glasgow Rangers. Amos News