Vlad Munteanu a dat două pase de gol în amicalul Wolfsburg-SSV Vorsfeld 7-0

Jucătorul lui VfL Wolfsburg, Vlad Munteanu, a jucat o repriză în amicalul câştigat miercuri de echipa antrenată de Felix Magath, împotriva lui SSV Vorsfeld, scor 7-0, fostul dinamovist fiind autorul a două pase de gol, informează site-ul oficial al clubului.

Golurile lui Wolfsburg au fost marcate de Boakye (18), Riether (30), Thiam (53), Krzynowek (60), Hill (72), Makiadi (85), şi Dzeko (89). Sergiu Radu a fost folosit în prima parte a meciului, însă a fost schimbat în minutul 37, cu Makiadi.

După pauză, Felix Magath a trimis pe teren o nouă echipă, din care a făcut parte şi Vlad Munteanu. Fostul dinamovist a încântat audienţa, realizând câteva faze de excepţie şi reuşind două pase de gol, fructificate de Thiam şi Krzynowek.

„ÃŽn special Vlad Munteanu a fost cel care a impresionat la începutul reprizei secunde. Românul a dominat fără probleme flancul stîng ÅŸi a centrat periculos în careu”, a scris site-ul oficial al clubului.

Sâmbătă, Wolfsburg va juca în Cupa Germaniei contra lui FV Wurzburger.