Cupa României Timişoreana: Dinamo eliminată de Pandurii

Lidera autoritară a Ligii I, Dinamo Bucureşti, nu-şi revine după eşecul din campionat cu CFR Cluj şi a fost eliminată din optimile de finală ale Cupei României Timişoreana la fotbal de Pandurii Târgu Jiu, informează AMOS News.

A şasea formaţie calificată în sferturile de finală ale Cupei României Timişoreana la fotbal, după FC Argeş, FC Naţional, Politehnica Timişoara, Oţelul Galaţi şi Politehnica Iaşi, este Pandurii Târgu Jiu.

Oltenii lui Eugen Neagoe au reuşit să dea lovitura producând cea mai mare surpriză de până acum şi eliminând lidera autoritată a Ligii I, Dinamo, după un meci disputat chiar la Bucureşti, pe stadionul Naţional.

Dinamoviştii au fost apăsaţi de presiunea înfrângerii de la Cluj, cu CFR, prima din actualul sezon indiferent de competiţie, şi oboseala fizică acumulată au dus la o lipsă de inspiraţie în faţa porţii adverse.

„Câinii roÅŸii” au ratat numeroase ocazii iar Pandurii s-au apărat eroic ÅŸi au dus meciul în prelungiri când au dat lovitura în minutul 100 prin fostul atacant al lui Dinamo, Ilie Iordache, care a marcat golul calificării celor de la Pandurii în sferturile de finală ale Cupei României TimiÅŸoreana.

Dinamo – Pandurii Târgu Jiu 0-1 după prelungiri, gol Ilie Iordache, ÅŸi la clubul din Åžtefan cel Mare apar problemele după ce au părăsit terenul de joc în fluirăturile întregii asistenÅ£e.