Fotbal: Lampard – omul meciului pentru Chelsea

n Anglia, Chelsea Londra s-a impus la Fulham cu 2-0 iar mijlocaşul Frank Lampard a demonstrat că rămâne omul numărul, reuşind să înscrie ambele goluri, informează AMOS News. Campioana en-titre a Angliei, Chelsea, a reuşit astăzi o nouă victorie în Premier League, 2-0 la Fulham, golurile venind pe final de meci când Lampard a transformat un penalty în minutul 73 şi a închis tabela în minutul 80.

Arsenal a început şi ea mai greu meciul de pe teren propriu cu Sheffield United dar William Gallas, Thierry Henry şi autogolul lui Phil Jakielka au adus o victorie concludentă pentru Tunari, 3-0.

Liverpool dă semne de revenire după ce la un moment era undeva pe locul 15. Astăzi, Liverpool a învins clar pe Tottenham, 3-0, goluri Mark Gonzalez, Kuijt şi Riise, iar elevii lui Rafa Benitez revin în lupta pentru primele locuri.

ÃŽn celelalte partide de până acum, Aston Villa – Charlton 2-0, Manchester City – West Ham 2-0, ÅŸi cuplul magic, Mascherano – Tevez, nu reuÅŸeÅŸte mare lucru, Middlesbrough – Blackburn 0-1, Wigan – Watford 1-1.