Fotbal: Dinamo Kiev nu se regăseşte

După înfrângerea cu Steaua din grupele Ligii Campionilor, scor 1-4, Dinamo Kiev continuă evoluţiile modeste şi în Ucraina, informează AMOS News.

În partida de debut a etapei a opta a campionatului Ucrainei, Dinamo Kiev a încheiat la egalitate, 1-1, deplasarea de la Vorskla Poltava, şi are un singur punct avans faţă de Şahtiorul lui Mircea Lucescu, formaţie care joacă mâine la Dnepr Dnepropetrovsk.

Fosta viitoare adversară a Stelei, urmează şi returul de la Bucureşti, a deschis scorul greu, în minutul 74, prin Diogo Rincon, din penalty, dar a fost egalată în ultimul minut de joc prin execuţia lui Grumic.

Antrenorul Anatoly Demyanenko i-a folosit pe 1. Şovkovsky (cpt.), 6. Sablic, 7. Correa (8. Belkevici 72’), 15. Diogo Rincon (10. Cernat 80’), 16. Şaţkih, 20. Huşev, 26. Nesmaşnâi, 32. Gavrancic, 37. Yussuf, 44. Rodrigo, 81. Markovic (25. Milevsky 46’).