FCM BACAU – OTELUL GALATI 0-4

Galatenii au zdrobit echipa pregatita de Cristi Popovici, dar golul de 2-0, inscris de Tanase, a fost precedat de un hent flagrant al autorului golului, nesanctionat de arbitrul Cristian Balaj.

Otelul a deschis scorul in minutul 10, prin Baltoi, pentru stabilirea scorului final mai punctind Tanase, in minutul 43, Brujan, in minutul 77, si Gabriel Paraschiv, in minutul 80.

FCM Bacau: Manea – Codreanu, David, Geaman, Fl. Ganea – Doltea (Balauru ’46), S. Trofin, I. Matei (Dobos ’46), Bojescu (Verdes ’70), Gheorghiu – Tănasă. Antrenor:Cristi Popovici

Otelul: Vitca – Cr. Craciun, N’Ogo, M. Baciu, Semeghin – V. Tanase (Marginean 65), Sg. Costin, G. Paraschiv, Brujan (Somodean ’80) – Baltoi, D. Stan (Badescu ’76). Antrenor: Petre Grigoras

Cartonase galbene: Trofin ‘5, David ’69 / Vitcă ’48, Sg. Costin ’49

Popovici: „Am jucat lamentabil”

„Am jucat lamentabil în faÅ£a unei echipe cu determinare ÅŸi valoare mai mari decît ale noastre. Voiam să scăpăm de locul 15 ÅŸi nu mă aÅŸteptam să luăm bătaie la acest scor. Mi-e greu să-mi explic acest rezultat, după precedentele două meciuri, pe care le-am considerat ca fiind bune”, a spus antrenorul băcăuan, Cristi Popovici după înfrîngerea de azi cu OÅ£elul, 0-4

Filmul meciului:

5 Meciul se desfasoara la jumatatea terenului, fara ocazii notabile pana in acest moment

11 GOL Otelul Baltoi a marcat in poarta goala, dupa ce l-a driblat pe portarul bacauan

14 Portarul Manea a retinut sutul puternic expediat de Neagu

25 Desi Bacaul are o posesie superioara galatenilor, cei care continua sa aiba ocazii sunt fotbalistii Otelului Galati

34 Ocazie mare pentru Otelul Daniel Stan a sutat, din doi metri, direct in portarul bacauan

44 GOL Otelul Tanase a marcat printr-un sut din interiorul careului, pe langa portarul Manea

44 Baltoi a trimis, cu capul, peste poarta aparata de Manea

49 Galateanul Costin a primit cartonas galben

55 Ocazie imensa Otelul Baltoi a trimis cu capul, din interiorul careului, portarul Manea a respins in transversala. Mingea a ajuns din nou la Baltoi, acesta a sutat, insa a respins un fundas bacauan de pe linia portii.

69 Bacauanul David a primit cartonas galben

70 Schimbare la Bacau : Verdes intra in locul lui Bojescu

75 Daniel Stan a sutat periculos de la 20 de metri, insa mingea a trecut peste poarta

77 GOL Otelul Brujan a inscris din 7 metri

81 Gol Otelul Paraschiv a inscris dupa un dribling de efect in careul bacauan

88 Ocazie pentru FCM Bacau Tanasa a sutat, din interiorul careului mic, in portarul oaspetilor