Fotbal: Dinamo s-a calificat în sferturile Cupei României-Timişoreana

Dinamo Bucureşti s-a calificat cu şansă în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal, după ce a învins pe Pandurii Tg. Jiu cu scorul de 2-1 (1-0), joi seara, în deplasare, într-un meci din optimile de finală. Dinamo a deschis scorul prin Marius Alexe (38), care a avut o bară în prelungirile primei reprize (45+1). Pandurii a egalat în min. 73, prin fostul atacant dinamovist Valentin Lemnaru, introdus inspirat de Petre Grigoraş doar două minute mai devreme. Când cele două echipe se pregăteau să intre în prelungiri, Alex Curtean a centrat în faţa porţii şi Iulian Mamele a trimis din greşeală mingea în propria plasă (90+1). Acesta este primul meci pierdut de Pandurii pe teren propriu în actualul sezon.