Surpriza la Medias: Gaz Metan-Vaslui 1-0

Surpriza in Liga I la Medias! Gaz Metan a reusit sa se impuna in fata Vasluiului, cu scorul de 1-0, gratie golului inscris in prima repriza de Astafei.Dupa un inceput linistit de partida, Vasluiul a preluat initiativa, insa sutul lui Caue (9′) a ocolit poarta. Mediasul a raspuns imediat prin Varela (14′) si Astafei (24′). Acelasi Astafei a deschis scorul 3 minute mai tarziu in urma unei lovituri de la 11 metri obtinuta dupa ce Varela l-a faultat in careu pe Markovic. Antal putea restabili egalitatea, in minutul 33, dar a trimis peste poarta din centrul careului.Oaspetii au revenit mai motivati de la cabine, dar Antal, Varga si Niculae au luat bara la tinta. Acelasi Niculae (90+4′) putea obtine un punct pretios pentru Vaslui, dar sutul sau de la 13 metri a trecut pe langa poarta.