Dinamo a pierdut meciul cu FC Vaslui, scor 1-2, în Liga I

Formaţia Dinamo Bucureşti a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), de echipa FC Vaslui, într-un meci contând pentru etapa a VIII-a a Ligii I.

Gazdele au marcat prin Ganea ’12, iar oaspeţii au punctat prin Bordeanu ’33 (autogol) şi Wesley ’39.

Scorul a fost deschis în minutul 12: Bordeanu a centrat de pe partea stângă, iar Ganea a înscris cu capul de la 12 metri.

FC Vaslui a egalat prin Bordeanu, care a împins mingea în propria poartă la o centrare a lui Wesley, de pe partea stângă, unde rămăsese liber după ce Moţi l-a scos din ofsaid.

În minutul 39, la capătul unui contraatac al oaspeţilor, Lucian Sănmărtean a centrat de pe partea stângă şi Wesley a marcat cu capul de la 11 metri, dintre doi adversari.

Gazdele au ratat, în minutul 90, un penalti prin N’Doye, după ce Kuciak l-a busculat pe coechipierul său Milanov şi acesta l-a dărâmat în careu pe Ganea.

Dinamo Bucureşti: 1. Curcă – 3. Rubio (9. Niculae ’71), 30. Garat, 4. Moţi, 16. Bordeanu – 22. Torje, 26. Mărgăritescu (5. D. Kone ’46), 29. N’Doye, 20. Ad. Cristea (7. C. Munteanu ’71) – 15. Dănciulescu, 19. L. Ganea. Antrenor: Ioan Andone.

FC Vaslui: 1. Kuciak – 20. Milanov, 3. Papp, 26. Farkas, 27. Hugo Luz – 2. Campano, 4. Genchev, 80. Wesley, 18. L. Sănmărtean (30. R. Costin ’81) – 14. Adailton (11. Milisavljevic ’67), 9. Pouga (25. Bello ’89). Antrenor: Juan Ramon Lopez Caro.

Cartonaşe galbene: Moţi ’47, Garat ’51 / Papp ’25, Farkas ’77, Kuciak ’90.

Arbitri: Augustus Constantin (central) – Aurel Oniţă, Zoltan Szekely (asistenţi) – Lucian Rusandu (rezervă).

Observatori: Alexandru Popescu, Gheorghe Moise.

Supervizor: Dumitru Dragomir.

La meci au asistat circa 4.000 de spectatori, printre care aproximativ 20 de suporteri ai formaţiei oaspete.