Se cunoaste campioana judetului!

MESAGERUL Bacau – INTER Caiuţi 3-1 (0-1)

Inaintea acestei partide care ar fi urmat sa rezolve problema echipei ce va reprezenta judetul Bacau la barajul de promovare in Liga a III-a, se faceau diferite scenarii. Dupa cum incepuse meciul de pe stadionul „Lucretiu Avram”,  se parea ca Interistii din Caiuti sunt pusi pe fapte mari, golul marcat de Tulbure si evolutia aproape fara greseala a lui Munteanu, Dragomirescu si ceilalti colegi ai lor, indreptatind sperantele oaspetilor de a obtine o victorie care sa-i califice… pe altii.  Dupa pauza, pe teren au aparut parca alte doua echipe. Una extrem de motivata, cea a gazdelor, cealalta, parca timorata de perspectiva unei victorii. Asa se face ca gazdele vor egala prin Rata, care in numai doua minute i-a facut pe cei din Caiuti sa-si ia gandul de la cele trei puncte, acesta marcand si golul desprinderii. Cel de al treilea gol al gazdelor, marcat in min. 70 de Toma, a consfintit o victorie meritata a MESAGERULUI, ai caror jucatori s-au prins intr-o hora a bucuriei la mijlocul terenului, imediat dupa fluierul de final al partidei.

ASO Buhuşi – AS Filipeşti 2-1;  AS Ath. Darmaneşti – AS Sportul Racaciuni 3-0; AS Voinţa Oituz – CS Consart Şerbaneşti 3-0; FCM Oneşti – AS Negri 1-2; AS Bradul M. Caşin – ACS Ghimeş (nu s-a disputat); AS M. Tg. Ocna – CS Aerostar II BC 2-2; CS Mesagerul – Inter Caiuţi 3-1.