Farul ConstanÅ£a – FCM Bacău, scor 2-0

Echipa Farul Constanţa a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia FCM Bacău. Farul a deschis scorul în minutul 74, când Bogdan Apostu a trimis cu capul în plasă, din interiorul careului, un balon centrat de Claudiu Voiculeţ, dintr-un corner de pe partea stângă.

Acelaşi Apostu a ridicat scorul la 2-0, în minutul 81, când a înscris de la şase metri, în stânga portarului băcăuan Ciprian Manea, după o pasă primită de la Tibor Moldovan. Apostu a sărbătorit golul dându-şi jos tricoul de joc şi întinzându-l pe gazon, fiind avertizat de arbitru.

Farul: 1. G. Curcă – 20. L. Florea, 3. I. Barbu, 5. Åžchiopu, 4. PaÅŸcovici – 11. Guriţă (14. VoiculeÅ£ ’46), 8. Fl. Lungu, 17. Todoran, 10. Senin (6. Gheară ’85) – 23. T. Moldovan, 7. L. Mihai (9. B. Apostu ’67). Antrenor: Momcilo Vukotici.

FCM Bacău: 21. Manea – 2. Codreanu, 27. Geamăn, 22. Fl. Ganea, 3. Bojescu – 20. Dornescu (19. DoboÅŸ ’61), 7. Mavriche, 10. S. Trofin – 11. Petcu (9. R. Neagu ’77), 14. M. Tănasă, 15. I. Matei (24. VerdeÅŸ ’77). Antrenor:Cristi Popovici.

CartonaÅŸe galbene: Apostu ’81, PaÅŸcovici ’86 / Fl. Ganea ’61.