Inca o surpriza în Liga I: Pandurii Târgu Jiu învinsă de Viitorul, scor 2-0, în etapa a XIII-a

Formaţia Pandurii Târgu Jiu, ocupanta locului 2 în clasamentul Ligii I, a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), de echipa Viitorul Constanţa, în ultimul meci al etapei a XIII-a, în care a ratat un penalti şi golul doi al gazdelor a fost înscris în minutul 90+2.

Golurile au fost marcate de Iancu ’26 (penalti) şi Chiţu ’90+2. 1-0: Iancu a deschis scorul în minutul 26, dintr-un penalti acordat de Ovidiu Haţegan pentru un fault în careu al lui Mamele asupra lui Chiţu.În minutul 87, portarul gazdelor, Buzbuchi, a apărat un penalti executat de Maxim. 2-0: Chiţu stabileşte scorul final după o pasă de la Herea, trimiţând mingea în plasă după ce un şut iniţial al său a fost respins de portarul oaspeţilor.